Зарплатні очікування молодих спеціалістів: скромність і дешевизна

Молоді спеціалісти — одна з найбільш цікавих категорій пошукачів на ринку праці України. Адже від тих, хто починає кар’єру сьогодні, залежить, яким буде ринок праці завтра. Наскільки адекватно оцінюють себе професіонали-початківці, які зарплатні побажання вони готові озвучити роботодавцю — у новому дослідженні Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Студенти і молоді спеціалісти — одна з найбільш відкритих груп пошукачів. Серед цієї категорії близько 80% претендентів на посади зазначають свої зарплатні очікування в резюме, у той час як середній показник кількості резюме із вказаною бажаною зарплатою — 60%.

Молоді спеціалісти, як правило, демонструють найбільш адекватну оцінку своєї ринкової вартості. Зарплатні очікування більшості досвідчених кандидатів дещо завищені — різниця з тим, що їм пропонують роботодавці, складає 20-25%. У випускників і спеціалістів із досвідом роботи до 3-х років вимоги значно адекватніші. Мінімальні й середні очікувані зарплати знаходяться приблизно на тому ж рівні, що й пропоновані. Середня мінімальна зарплата, з якої готові починати молоді спеціалісти, — 1200 грн., середня очікувана зарплата — 2900 грн.

Чи згодні ви, що з появою кризи молоді стало складніше знайти роботу?

Пройдіть опитування на HeadHunter Україна та висловіть свою думку!

Молоді спеціалісти скромні: навіть найвищі бажані зарплати не надто відрізняються від середніх окладів. Для порівняння можна умовно розділити всіх пошукачів на чотири частини, де першою частиною (квартилем) будуть спеціалісти з найнижчою очікуваною зарплатою (1200-2000 грн.), а четвертою — з найвищою (4000-6000 грн.). Найчастіше на високі зарплати претендують ті, хто вже встиг почати свою професійну діяльність і на момент розміщення резюме володіє досвідом роботи від року до трьох років. Серед регіонів лідирують за найвищими зарплатними очікуваннями найбільш активні гравці ринку праці — Київ та Донецьк.

Рівень зарплати, яку очікує отримати вчорашній студент, залежить також і від тієї проф. сфери, де він вирішив будувати кар’єру. Наприклад, найнижчі мінімальні зарплати зазначені в резюме юристів, а найвищі — у майбутніх інженерів і технологів.

Співвідношення запитів молодих спеціалістів і реальних пропозицій від роботодавців прокоментувала Ірина Вольницька, менеджер з розвитку бізнесу компанії Hay Group Україна: «За даними дослідження заробітних плат і компенсацій міжнародної компанії Hay Group, у якому взяли участь понад 400 компаній в Україні , заробітна плата молодого спеціаліста з вищою освітою, але без досвіду роботи, становить 4 500 грн. на місяць до оподаткування. Це дані в загальному по Україні. Річний бонус фахівців такого рівня – 7350 грн. до оподаткування. Хочу відзначити, що заробітна плата в Києві буде більшою, ніж в інших регіонах країни на 20%, а мультинаціональні компанії запропонують рівень винагороди в середньому на 37 % вище, ніж локальні» .

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в жовтні 2013 року .


Результаты предыдущих исследованийFacebook
Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@grc.ua , або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@grc.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.

Понравилась статья? Расскажите о ней друзьям:


Твой Мир