Жовтень: повільне зростання ринку праці

Поделиться:

У жовтні на ринку праці збереглася тенденція до стабільності й повільного зростання. Цього місяця, у порівнянні з попереднім, кількість нових вакансій, опублікованих на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна, збільшилася на 2%, а кількість нових резюме залишилася практично на тому ж рівні. Такі показники можна розцінювати як позитивну динаміку — незважаючи на АТО і кризу, ринок праці намагається вистояти. Масового припливу резюме не спостерігається, отже, як і попереднього місяця, нема й масових скорочень.

У порівнянні з вереснем, найбільша кількість нових вакансій була розміщена в західних областях України — Львові, Івано-Франківську й Тернополі. Кількість пропозицій роботи в цих регіонах збільшилася в середньому на третину. Також активно розміщували вакансії в таких регіонах, як Дніпропетровськ (+23%), Запоріжжя (+20%), Харків (+5%), Одеса (+4%). Позитивна динаміка спостерігається і в столиці — +2% нових вакансій у порівнянні з минулим місяцем.

Значне падіння кількості вакансій помітне в проблемних областях України. В Луганському і Донецькому регіоні кількість пропозицій знизилася ще на третину. Всього кількість вакансій у цих регіонах скоротилася в 4-5 разів. Так, якщо на початку року в Донецьку і області розміщували 1200-1500 нових вакансій на місяць, то в жовтні — не більше 300 (при цьому левова частка з них — це мережевий маркетинг). Найактивнішими пошукачами в жовтні були мешканці Івано-Франківської, Чернівецької і Херсонської областей. Саме в цих регіонах створили найбільшу кількість нових резюме (у порівнянні з минулим місяцем).

Найбільш динамічні проф. сфери в жовтні — «Робочий персонал» (+39% нових вакансій), «Транспорт, логістика» (+14%), «Туризм, готелі, ресторани» (+23). Помітно збільшилася кількість нових пропозицій і для працівників проф. сфер «Домашній персонал», а також для консультантів і спеціалістів у сфері видобутку сировини. Складніше знайти роботу буде керівникам вищої ланки, фінансистам і спеціалістам у сфері безпеки — вакансій тут розміщували менше, ніж минулого місяця. Зменшилася також кількість пропозицій для страховиків і юристів.

У жовтні найбільшу кількість нових резюме розмістили спеціалісти страхової, транспортної і логістичної сфери, а найменш активними пошукачами були журналісти, вчені й викладачі, а також молоді спеціалісти.

ТОП-10 вакансій для програмістів

Інформаційні технології — практично єдина проф. сфера, яку не зачепили економічні потрясіння. Зарплати тут традиційно високі, й на відміну від більшості проф. сфер, як правило, з прив’язкою до долара або євро. Із зазначенням зарплати публікують близько 30% усіх вакансій у цій сфері. Щоправда, провідні гравці ринку в більшості випадків притримуються політики нерозголошення зарплат.

ТОП-10 зарплат у Києві

Професія

Зарплата

1

Java-розробник

Від 40 до 70 тис. грн.

2

Senior Scala Developer

Від 58 тис. грн.

3

Senior Software Engineer Delphi

Від 52 тис. грн.

4

Senior C# Developer

Від 52 тис. грн.

5

Senior C# Developer

Від 39 до 52 тис. грн.

6

Middle PHP Developer

Від 30 тис. грн.

7

Провідний embedded програміст

Від 30 тис. грн.

8

С++ Senior developer

Від 28 до 38 тис. грн.

9

Cryptocurrency Top Startup Architect/Senior Developer

Від 30 до 45 тис. грн.

10

Програміст Python

Від 25 до 40 тис. грн.

 

Аналіз ТОП-100 зарплат показав, що столичні зарплати для програмістів мало відрізняються від пропозицій у регіонах, і загалом знаходяться на одному рівні. Можливість працювати віддалено і реалізувати проекти на відстані призвели до розвитку кількох регіональних IT-центрів в Україні. У першу чергу йдеться про Львів, Харків і Одесу.

ТОП-10 зарплат у регіонах

Професія

Регіон

Зарплата

1

IOS Developer (Middle/Senior)

Харків

Від 32 до 64 тис. грн.

2

Lead Java Developer

Харків

Від 45 тис. грн.

3

AndroidSeniorDeveloperforMDMProject

Одеса

Від 39 тис. до 52 тис. грн.

4

Team lead Front End

Дніпропетровськ

Від 39 тис. грн.

5

.Net/C# Architect (senior)

Одеса

Від 32 до 45 тис. грн.

6

Android Developer (Middle/Senior)

Харків

Від 32 тис. грн.

7

Senior iOS developer

Харків

Від 26 до 52 тис. грн.

8

Програміст Python

Львів

Від 26 до 35 тис. грн.

9

Android Developer

Львів

Від 25 до 40 тис. грн.

10

PHP/Drupal Розробник

Одеса

Від 20 до 28 тис. грн.

 

ТОП-10 зарплат у всіх сферах (за винятком «Інформаційних технологій»)

Якщо із рейтингу зарплат виключити IT-спеціалістів, лідерство по зарплатах буде належати ТОП-менеджерам. При цьому рівень зарплати директора з маркетингу або фінансового директора не завжди досягне рівня оплати програміста середнього рівня. Більшість високих зарплат пропонують у Києві.

Професія

Регіон

Зарплата

1

Генеральний директор холдингу

Київ

92 тис. грн.

2

Керівник інженерного департаменту

Київ

До 50 тис. грн.

3

Director of Sales and Marketing

Київ

48 тис. грн.

4

Директор із маркетингу

Київ

Від 40 тис. грн.

5

Заступник директора з комерційних питань

Київ

Від 39 тис. грн.

6

СРА manager

Київ

Від 33 тис. грн.

7

Заступник директора з фінансів

Київ

Від 26 тис. грн.

8

Головний архітектор проекту

Київ

До 24 тис. грн.

9

Art-director

Київ

До 20 тис. грн.

10

Керівник відділення банку

Регіони України

Від 10 до 30 тис. грн.

 

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в жовтні 2014 року.

Шановні журналісти, для того, щоб отримати нові дослідження або коментарі чи уточнення до вже опублікованих, звертайтеся до менеджера зі зв’язків зі ЗМІ HeadHunter Україна Наталії Маціпури, написавши їй на адресу n.matsipura@grc.ua, або зателефонувавши за тел. 8 (044) 230-87-39 (вн.6318).


Представників компаній з питань проведення досліджень чи опитувань на замовлення просимо звертатися до департаменту продажів sales@grc.ua Тел. 80 (44) 230 87 398.


Компанія HeadHunter аналізує найбільшу базу резюме і вакансій у російськомовному Інтернеті, яка оновлюється щосекунди – це резюме понад 7 мільйонів фахівців із 8 різних країн Північної і Східної Європи. Ми проводимо опитування як по всій базі, так і для майже 400-тисячної аудиторії економічно активного населення України.


Комментировать:
  • Facebook
  • Вконтакте