Статьи

«BICYCLE» cпільно з НБУ: про трансформацію культури та нові моделі управління персоналом

«BICYCLE» cпільно з НБУ: про трансформацію культури та нові моделі управління персоналом

26 червня відбулася 13-та зустріч HR в рамках навчально-розвиваючого проекту «BICYCLE». Цього разу «велозаїзд» стартував спільно із Національним Банком України. HR-команда НБУ поділилася досвідом внутрішнього перетворення організації, в якому саме HR став партнером та драйвером трансформації Нацбанку.

«BICYCLE» cпільно з НБУ: про трансформацію культури та нові моделі управління персоналом

На початку зустрічі Ірина Брицька, директор з маркетингу та PR, HeadHunter Україна, презентувала огляд опитування «HR-персона року». Ірина Брицька акцентувала увагу на портреті HR-лідера, компетенціях та пріоритетних напрямках діяльності, назвала ТОП-20 HR-персон, які були відмічені HR-спільнотою.

Приємно, що серед HR-персон професійною спільнотою були названі імена лідерів Нацбанку: Романа Борисенко, заступника Голови НБУ, та Ольги Прохоренко, директора департаменту персоналу НБУ. Тож користуючись нагодою, команда HeadHunter Україна привітала колег НБУ та вручила почесні дипломи.

«BICYCLE» cпільно з НБУ: про трансформацію культури та нові моделі управління персоналом

Основною частиною «BICYCLE» стала презентація проекту «ПЕРСОНАЛьна трансформація НБУ». У 2016 році цей проект отримав нагороду 1 ступеня «Премії HR-бренд» у номінації «Україна» та визнання HR-спільноти.

Протягом 2014-2016 років Національний банк України пройшов багатоетапну внутрішню трансформацію, під час якої була не просто «перекроєна» організаційна структура, а й змінені базові підходи до всіх аспектів діяльності центробанку. Зміни розпочалися з HR-підрозділу, а ключова роль у них належала людям – працівникам з високим потенціалом до розвитку та стійким прагненням побудувати сучасний, відкритий та незалежний центральний банк.

«ПЕРСОНАЛьна трансформація НБУ» охопила такі ключові етапи:

  • реорганізація внутрішньої структури Національного банку, під час якої оптимізовано кількість рівнів управління, підвищено ефективність організації, впорядковано процеси;
  • впровадження комплексного підходу до управління персоналом – введено Perfomance Management System, реформовано систему навчання персоналу, започатковано програми наставництва, стажування, реалізовано нові підходи до формування та розвитку кадрового резерву, засновані на ТОП-10 навичок лідерів 2020, представлених на Міжнародному економічному форумі у Давосі в 2016 р.;
  • розвиток адаптивної корпоративної культури та результативної системи внутрішніх комунікацій як один з основних векторів подальшого підвищення ефективності та інституційної спроможності центробанку.

Обговорюючи проект «ПЕРСОНАЛьна трансформація НБУ», учасники «BICYCLE» звернули увагу на Performance Management System, яка працює у Нацбанку. У ході групової роботи учасники заходу обговорили, як повинна бути трансформована система оцінки для реалізації внутрішнього запиту і з урахуванням сучасних світових трендів.

Найактивніші учасники дискусії були нагороджені призами від HeadHunter Україна та НБУ. За цікаві ідеї та гарну презентацію 5 учасників «BICYCLE» отримали ювілейні монети Нацбанку, виготовлені до Євробачення 2017 в Україні.

«BICYCLE» cпільно з НБУ: про трансформацію культури та нові моделі управління персоналом

Дякуємо HR-команді НБУ і особисто Ользі Прохоренко, директору департаменту персоналу Національного банку України, за експертність, професіоналізм, відкритий обмін досвідом та вклад у розвиток HR-професії.

Дякуємо Навчальному центру НБУ за гостинність та можливість провести «BICYCLE» у гостях у НБУ.

Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна висловлює подяку всім учасникам навчального проекту «BICYCLE». Чекаємо вас на наших наступних зустрічах! Слідкуйте за анонсами.

Національний банк України – державний регулятор банківської діяльності України. Він відповідає за фінансову стабільність, «здоров’я» та прозорість банківського ринку. Місія Національного банку - забезпечення цінової та фінансової стабільності з метою сприяння сталому економічному розвитку України. НБУ трансформується у сучасний, відкритий та незалежний центральний банк, інтегрований до європейської спільноти центральних банків. Структурно Національний банк складається з центрального офісу в Києві та окремого підрозділу – Банкнотно-монетного двору. Чисельність персоналу центрального банку складає 5,3 тис. осіб.

Вакансии дня

Комментарии