Статьи

Генератор ідей: як навчитися креативу?

Всі співробітники поділяються на генераторів або винахідників і виконавців. Без творчого начала не обійтися в таких професіях, як дизайнер, журналіст, фахівець з PR та реклами і багато інших. При цьому багато виконавців усе життя можуть мріяти стати винахідниками, але так і не наважуються, пояснюючи це тим, що їм «не дано» та «творчою особистістю потрібно народитися».

Проте експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували 10 рекомендацій, як «підстьобнути» свій мозок до генерації ідей.

1. Проводьте мозкові штурми, нехай навіть наодинці з собою.

Уявіть, що ви очолюєте цілу команду професіоналів, і спробуйте їх «перекреативити». Подавайте, на перший погляд, найбожевільніші ідеї, що називається «в порядку марення», не замислюючись про їхню реалізацію. Перегляньте й перечитаєте потім. Якусь з них точно можна реалізувати.

Генератор ідей: як навчитися креативу?

2. Пишіть.

У психологів є така вправа, як ранкові сторінки: одразу після сну, ще до кави і сніданку, записуйте всі свої думки на папір. Потім усе це можна утилізувати. Мета вправи — «розвантажити» голову від зайвих думок і дати місце новим.

3. Фіксуйте.

Носіть з собою блокнот, ручку або диктофон. Ви навіть уявити собі не можете, скільки корисних і креативних ідей спадає на думку протягом дня, але втрачається і забувається в потоці подій. Також ви здивуєтеся, дізнавшись, що творчі люди — не стільки творчі, скільки дисципліновані, які просто фіксують і систематизують свої ідеї.

Генератор ідей: як навчитися креативу?

4. Грайте в асоціації, залучайте до цього друзів і родину.

Також є хороша одиночна гра — розшифровки. Спробуйте вгадати, наприклад, значення китайського ієрогліфа або татуювання відомого артиста. Такі ігри добре тренують розум і дуже допомагають при справжньому мозковому штурмі.

5. Змінюйте звичне.

Фіксуючи щодня одні й ті самі дії, мозок «входить у колію» і переходить на автопілот. Щоб підбадьоритися, спробуйте пописати, наприклад, лівою рукою або знизу вгору, або справа наліво.

6. Збирайте емоції.

Одне з головних правил креативу і творчості — позитивні емоції. Подорожуйте, ходіть у галереї і театри, зустрічайтеся з друзями, й обов'язково запам'ятовуйте, контейнеруйте відчуття радості та щастя.

Генератор ідей: як навчитися креативу?

7. Займайтеся спортом або будь-якими фізичними активностями.

Аеробні навантаження забезпечують надходження кисню в мозок, що сприяє його кращій роботі. Тому — в здоровому тілі не лише здоровий дух, а й креативний розум.

8. Тимчасово обмежте читання, перегляд телевізора і прослуховування радіо.

До цього крайнього заходу можна вдатися, наприклад, за тиждень до здачі важливого проекту, де потрібна активна мозкова діяльність. Тим самим ви розвантажите мозок від непотрібної інформації.

9. Засвойте метод «шести капелюхів» або паралельного мислення.

Цей прийом також з психології. Подумки «приміряйте» на себе різнокольорові капелюхи і думайте залежно від кольору. Так, білий капелюх відповідає за аналіз наявної інформації; червоний — за інтуїцію і почуття; зелений — за пошук нестандартних рішень; синій — капелюх керівника, приміряючи його, спробуйте покомандувати; чорний — колір песимізму, спробуйте спрогнозувати найнегативніший результат справи і його наслідки; жовтий — колір оптимізму, налаштуйтеся на найпозитивніший результат.

Генератор ідей: як навчитися креативу?

10. І ще декілька бліц-порад:

⭕ не оцінюйте, просто думайте

⭕ не редагуйте — це процес, зворотний креативу

⭕ не замислюйтеся про реалізацію, це дуже гальмує творчість

⭕ не бійтеся

⭕ не беріть до уваги чужий негативний досвід — у вас все буде інакше

⭕ не втрачайте мотивацію

Вакансии дня

Комментарии