Статьи

У стані перманентного стресу: як скинути негативні емоції на роботі

Сучасний ритм життя і роботи далекий від розміреного й умиротвореного: потоки інформації вимагають щохвилинного ухвалення рішень, дзвінки телефонів, повідомлення месенджерів, круговерть зустрічей... Ні-ні, та й побачиш колегу жіночої статі, яка вискакує з кабінету шефа в сльозах, або співробітника-чоловіка, що практично живе в курилці. Крім того, що все це негативно позначається на працездатності, щоденний стрес також завдає шкоди здоров'ю і життю загалом.

Поширені в цьому випадку поради: візьміть відпустку або розслабляйтеся після роботи – не завжди дієві, адже відпустка всього раз чи два на рік, а вдома чекають інші клопоти.

Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна знають, як позбутися негативних емоцій, не відходячи від робочого місця, і «зберегти обличчя».

1. Дихайте – не дихайте

Якщо відчуваєте, що готові ось-ось вибухнути – зробіть кілька глибоких вдихів, це заспокоїть тіло і наситить мозок киснем. До того ж дасть кілька секунд на «гальмування» емоцій, і ви вже не встигнете наговорити різкостей своєму візаві або написати заяву на звільнення.

У стані перманентного стресу: як скинути негативні емоції на роботі

2. Випийте води

Просто для того, щоб переключитися. Принцип дії той самий, що і в попередньому випадку.

3. Зробіть гімнастику

Якщо дозволяє час, зробіть дихальну гімнастику: поставте ноги на ширині плечей, руки розслаблені вздовж тіла, голову тримайте рівно, дивлячись перед собою. Заплющіть очі і зробіть повний глибокий вдих, водночас піднімаючи долоні вгору вздовж тіла на рівень плечей. Потім розведіть долоні в різні боки, максимально потягуючись, і після підніміть угору. Опускаючи руки, повільно видихайте. Повторіть три рази.

У стані перманентного стресу: як скинути негативні емоції на роботі

4. Ароматерапія

Заведіть своєрідну «аптечку» з ароматичними оліями, і в разі небезпечної ситуації бризніть на одяг або своє офісне приладдя кілька крапель. Найбільш відповідні: бергамот (його легкий цитрусовий аромат допоможе розслабитися і подарує відчуття свіжості), грейпфрут (освіжає і позитивно впливає на нервову систему), сандалова олія (має приємний солодкуватий аромат і часто використовується під час медитації).

5. «Заземліться»

Якщо істерика готова вихором знести здоровий глузд, зосередьте відчуття на своїх ногах. Можете навіть роззутися і стати босоніж на підлогу. Відчуйте опору і підтримку в прямому сенсі слова.

У стані перманентного стресу: як скинути негативні емоції на роботі

6. Пройдіться

Пройдіться, нехай недалеко, хоч до кулера з водою або до сусіднього кабінету. Тут уся суть у русі, який запускає відновлення парасимпатичної нервової системи, повертаючи емоційну стабільність. Цим прийомом можна користуватися, наприклад, і при нелегкій розмові з шефом.

7. Переключіть увагу

Подивіться на щось миле й добре: фото цуценят або кошенят, відео з дитинчатами морських котиків або дельфінів, які граються. Це збалансує емоції і знизить градус напруги.

У стані перманентного стресу: як скинути негативні емоції на роботі

А найуніверсальніша порада – не беріть близько до серця робочі моменти чи непорозуміння в колективі, врешті-решт, це всього лише робота.

Вакансии дня

Комментарии