Статьи

Барометр ринку праці України: головні тенденції 2018 року

Барометр ринку праці України: головні тенденції 2018 року

Головні тенденції ринку праці 2018 року:

 1. У 2018 році ринок праці мав свої підйоми та спади, і більшість роботодавців охарактеризували його як такий, що був сповнений випробувань, злетів та падінь. Характеризуючи ситуацію у галузі, в якій працює компанія, більше половини респондентів назвали її стабільною або повідомили про певне зростання та позитивну динаміку.
 2. Регіональна структура вакансій та резюме лишилася без змін. До ТОП-5 областей увійшли Київська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Львівська області. По містах найбільша кількість як вакансій, так і резюме представлена у столиці.
 3. У структурі попиту та пропозиції, як і минулого року, найбільша кількість вакансій пропонувалася у сферах «Продажі», «ІТ, телеком» та «Маркетинг». У цих сферах відбувався активний пошук фахівців. Серед пошукачів найбільш наповнений напрямок «Початок кар’єри». Також доволі широко представлені сфери «Продажі» та «ІТ, телеком».
 4. Конкуренція на ринку праці у 2018 році більшість часу перебувала на рівні 3-4 людини на 1 вакантне місце (hh-індекс – співвідношення кількості резюме до кількості вакансій). Зростання навантаження на 1 вакантне місце до 5 осіб відбулось у четвертому кварталі року (жовтень-грудень). Аналіз ринку праці за галузями показує, що найвища конкуренція впродовж останніх років залишається у категорії «Вищий менеджмент» – майже 15 осіб на одне місце. До ТОП-5 також увійшли «Видобуток сировини», «Початок кар’єри, студенти», «Юристи» та «Мистецтво, медіа, розваги». Ці сфери були висококонкурентними й у 2017 році, а в 2018-му навантаження на одне вакантне місце навіть зросло. Мінімальна конкуренція у 2018 році спостерігалася у таких сферах, як «Автомобільний бізнес», «Консультування», «Страхування», «Інсталяція та сервіс», «Робітничий персонал».
 5. У 2018 році відбулося підвищення заробітних плат. За словами роботодавців, у частині компаній (50%) зарплати підвищили усім співробітникам, ще у майже третині – підвищили тільки тим, хто виконав або перевиконав план/KPI. Порівняно із попереднім роком зросла кількість роботодавців, які збільшили розмір заробітної плати співробітників незалежно від продуктивності праці. А прив’язувати зарплати до ефективності роботи співробітника стали рідше. У більшості компаній систему виплат бонусів та премій у 2018 році не переглядали. Підходи до матеріальної та нематеріальної мотивації у майже половині українських компаній не змінилися. Проте майже кожен четвертий роботодавець заявив, що в його компанії відбулось збільшення бонусної частини зарплати.

Зміст Барометру:

 • Головні тенденції ринку праці у 2018 році
 • Загальний аналіз підсумків 2018 року
 • Ринок праці: регіональний фокус
 • Структура попиту та пропозиції на ринку праці
 • Динаміка вакансій і резюме за профсферами
 • Конкуренція на ринку праці
 • Зарплати, бонуси, премії. Система мотивації співробітників
 • Лояльність і залученість співробітників
 • Тенденції у ключових профсферах ринку праці: «Продажі», «Інформаційні технології», «Маркетинг», «Робітничий персонал», «Вищий менеджмент», «Початок кар'єри»
 • Найцікавіше про ринок праці за 2018 року
Вакансии дня

Комментарии