Статьи

Бебі-бумери та покоління X на ринку праці України

Бебі-бумери, покоління X, Y, Z – згідно з теорією поколінь, економічні цикли розвитку держав і технологій призводять до того, що кожні 20-25 років з’являється нове покоління. Його представники мають спільні риси характеру, звички та особливості, які виділяють їх на тлі всіх інших.

Так, з 1943 р. до 1963 р. народжувались «бебі-бумери», з 1963 р. до 1984 р. – покоління X, з 1984 р. до 2004 р. – покоління Y (або міленіали), а з 2004 р. до сьогодні – покоління Z (яких ще називають iПоколінням, «Homelanders», «Homeland Generation» та «New Silent Generation»). У контексті процесів на ринку праці одним з викликів для роботодавців є створення системи, однаково ефективної для представників різних поколінь.

HeadHunter Україна проаналізував, чим відрізняються пошукацькі запити кандидатів – бебі-бумерів та «ранніх» іксів.

Так, майже чверть резюме, які було розміщено на сайті grc.ua | grc, належать кандидатам віком понад 40 років. На категорію пошукачів віком 40-50 років припадає 16% всіх розміщених за останні 12 місяців CV, 51-60 – 6%, а на кандидатів старше 60 років – 1%. Можемо говорити про позитивну динаміку у питанні кількості резюме, розміщених пошукачами аналізованих вікових груп. Так, порівняно з періодом травень 2014 – травень 2015 у середньому кількість CV зросла на 50%: у групі 40-50 років на 48%, 51-60 років – на 53%, а у групі 60+ років – на 49%. До того ж ці вікові групи показали практично найдинамічніше зростання за аналізований період.

СТРУКТУРА РЕЗЮМЕ ЗА ПРОФСФЕРАМИ

У віковому розрізі має свої особливості структура резюме за профсферами. Якщо в середньому на ринку праці України найбільша кількість CV розміщується у профсферах «Початок кар'єри», «ІТ, телеком» та «Продажі», то для пошукачів віком 40-50 років найбажанішими галузями є «Продажі», «Бухгалтерія» та «Топ-менеджмент», для кандидатів 51-60 років – «Виробництво», «Бухгалтерія», «Адміністративний персонал», а фахівці 60+ років активно шукають роботу у виробництві, адміністративні вакансії та у будівництві. При цьому у виробництві найзатребуваніші спеціальності – «Машинобудування», «Інженер», «Керівництво підприємством», «Харчова промисловість», «Головний інженер». У профсфері «Бухгалтерія» попитом пошукачів користуються вакансії бухгалтерів, керівників бухгалтерією, спеціалісти з первинної документації. А у профсфері «Адміністративний персонал» найбільшу кількість резюме було розміщено у спеціальностях «Водій», «Офіс-менеджер», «Адміністративно-господарчий відділ».

Бебі-бумери та покоління X на ринку праці України

ГЕНДЕРНА ПРЕДСТАВЛЕНІСТЬ

Можемо відзначити, що у вікових інтервалах 40-50 років, 51-60 років та > 60 років зменшується представленість пошукачів-жінок. Якщо в середньому на ринку праці кандидати представлені рівномірно, то у групі 40-50 років чоловіки переважають на 18%, а у групі 60+ років відрив збільшується до 42%.

Бебі-бумери та покоління X на ринку праці України

ПОБАЖАННЯ КАНДИДАТІВ ЩОДО ГРАФІКА ТА ЗАЙНЯТОСТІ

Є певні відмінності й у побажаннях кандидатів щодо майбутнього типу зайнятості та графіка роботи. Так, для кандидатів 40-60 років більш цікава повна зайнятість та повний робочий день, ніж у середньому на ринку праці.

Бебі-бумери та покоління X на ринку праці України
Бебі-бумери та покоління X на ринку праці України

Не дивлячись на те, що пошукачі вікових груп 40-50, 51-60 та понад 60 років – досить активі гравці ринку праці, на жаль, опитування, яке було проведено в січні 2017 року, показало, що більшість респондентів стикалися з віковою дискримінацією.

Але ми впевнені, що вік працевлаштуванню не завада. Про це ми говоритимемо на безкоштовному вебінарі, який відбудеться 19 червня.

На вебінарі поговоримо про:

✅ Кого шукають роботодавці у 2019 році

✅ Найзатребуваніші спеціалізації та навички

✅ Переваги співробітників 50+

✅ Резюме, яке руйнує стереотипи та цікавить роботодавців

Pеєструйтесь, щоб дізнатись поради та лайфхаки від експертів.

Вакансии дня

Комментарии