Статьи

Бережи своє здоров`я

Комп’ютер – синонім сучасного життя. Біля екрана людство проводить майже половину вільного часу. Що вже говорити про робочу частину доби. Час перебування середньостатистичного працівника інтелектуальної праці за комп’ютером досягає від 6 до 12 годин на день!

І це екранне проведення часу аж ніяк не безпечно, як може здатися на перший погляд. Звичайно, це не вагони розвантажувати, не шахта і не виробництво хімічно небезпечних речовин. Але, на жаль, сидяча робота за комп’ютером дуже шкідлива для організму. Але зараз не про шкоду, а про те, як уникнути негативних наслідків.

Бережи своє здоров`я

Експерти grc.ua | grc настійно рекомендують щодня в робочий час виділяти 10-15 хвилин на легкі, проте ефективні вправи з подолання недуг, пов’язаних із сидячим способом життя біля екранів

ОЧІ

 • «Далеко-близько». Підійдіть до вікна. По черзі фокусуйте погляд на близькому предметі, наприклад, кінчику власного носа, і на далекому – на будівлі або дереві навпроти.
 • «По колу». Дивіться прямо перед собою. Потім зробіть рух очними яблуками зліва направо і навпаки, зверху вниз і навпаки. Пообертайте по колу за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки.
 • «Ніч». Кілька разів сильно примружтеся, після чого заплющте повіки і побудьте в такому стані 10-15 секунд.

ШИЯ

 • Вправа виконується сидячи рівно на стільці або стоячи, голова дивиться прямо, плечі опущені і розслаблені. Повільно зігніть шию і притисніть підборіддя до грудей на кілька секунд. Повільно розгинайте шию і дивіться вгору, але не закидайте сильно назад голову. Зробіть п’ять рухів назад і п’ять уперед.
 • Тепер повільно поверніть голову вправо і затримайтеся на п’ять секунд, потім зробіть той же рух вліво також із затримкою. З кожним рухом збільшуйте амплітуду, уникаючи больових відчуттів у шиї. Повторіть по п’ять разів на кожен бік.
 • Зробіть по три кругових обертання голови за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки. Виконуйте вправу повільно, без ривків і напруги в м’язах.

ПЛЕЧІ

Вправу можна виконувати стоячи або сидячи рівно на стільці, щоби кут між стегном і гомілкою дорівнював 90 градусів. Підніміть плечі вгору, відведіть їх максимально назад і вниз, розправляючи при цьому грудну клітку і зводячи лопатки. Повторіть рух 5 разів уперед і 5 назад.

Бережи своє здоров`я

СПИНА

 • Спина пряма, одну руку заведіть назад зверху, іншу – знизу. Спробуйте з’єднати руки ззаду в замок. Залежно від рівня підготовки можна торкатися кінчиків пальців або стискати долоні в замок. Затримайтеся в такому положенні на декілька секунд. Поміняйте руки. Виконуйте цю вправу по 3 рази на кожну руку.
 • Нахили руки і корпусу вправо-вліво допоможуть розтягнути м’язи спини і зняти втому. Для цього встаньте, випряміть плечі, напружте живіт, ноги – на ширині плечей. Підніміть праву руку і, нахиливши її через голову, тягніться корпусом вліво. У найнижчій точці затримайтеся на кілька секунд і не поспішаючи повертайтеся в початкове положення. Таку ж маніпуляцію слід повторити з лівою рукою, нахиливши її і корпус вправо. На кожен бік варто виконати по 5 нахилів.

КОРПУС

Сядьте рівно і вдихніть. Ступні притиснуті до підлоги. На видиху розвертайте плечі в один бік, а торс намагайтеся тягнути в інший, тримаючись за спинку стільця. Ваш корпус має нагадувати спіраль. Прийнявши положення, залишайтеся в ньому протягом 5 вдихів. Потім повторіть вправу в інший бік.

ЖИВІТ

У положенні сидячи живіт втягується на 5 секунд, потім повертається в початковий стан. Спочатку достатньо 10 повторень, але поступово їхню кількість можна збільшити до 30 разів. Ця легка вправа допоможе зберегти хороший прес. Крім того, залучення всіх м’язів живота значно поліпшить роботу внутрішніх органів черевної порожнини.

Бережи своє здоров`я

РУКИ

Згадайте дитячий віршик: «Ми писали, ми писали...». Точно так само енергійно, як у школі, максимально стискайте і розтискайте пальці рук. Далі стисніть пальці в кулак і покрутіть кисті по п’ять разів у кожен бік.

НОГИ

 • Зніміть взуття і це вже допоможе зняти втому з ніг.
 • У положенні сидячи проімітуйте біг.
 • Зробіть перекати з носка на п’яту і навпаки.
 • Поставте стопи паралельно, щільно притиснувши їх до підлоги. Тепер із зусиллям підтягуйте на себе носки, не відриваючи від підлоги п’яти.
 • Підніміть стопи і покрутіть ними за годинниковою стрілкою і проти неї.
 • Сидячи на стільці, напружте сідниці на кілька секунд, потім розслабтеся. Повторіть вправу 10 разів, поступово доведіть до 30 повторів.

МОЗОК

Нічого краще не допомагає мозку відпочити і переключитися в робочий час, як прогулянка на свіжому повітрі. За будь-якої вільної можливості виходьте з офісу. Регулярно провітрюйте кабінет, а то і зовсім тримайте вікно привідчиненим.

Вакансии дня

Комментарии