Статьи

Де знайти роботу: ТОП-5 галузей-роботодавців, які зараз розміщують вакансії

Сфокусуватись на тих компаніях, де ще продовжують наймати працівників – це один з перших кроків спеціаліста, який опинився зараз без джерела заробітку. Таку пораду дала Інна Кравченко, executive search консультант grc.ua. Розповідаємо детальніше, в яких галузях активно розміщували вакансії у середині квітня – на початку другого місяця карантину.

Так, якщо готельно-ресторанна сфера, спортивні заклади та салони краси зараз, з очевидних причин, переживають далеко не найкращі часи та змушені скорочувати працівників, то в деяких галузях вдалось зберегти темпи набору нових співробітників. Ба більше, є сфери, в яких кількість вакансій у квітні зросла майже вдвічі. Отже, на які компанії, згідно з аналізом бази вакансій, розміщених на grc.ua протягом середини квітня, варто звернути увагу:

Ця галузь традиційно входила у ТОП-3 за кількістю вакансій, і з введенням карантину її позиції навіть посилились. Мова йде, насамперед, про мережі з продажу продуктів харчування. Наразі на компанії, які працюють в галузі роздрібної торгівлі, припадає 11% всіх розміщених протягом 12-22 квітня вакансій. А загалом кількість пропозицій про роботу у ній зросла вдвічі, в порівнянні з аналогічним періодом у березні.

Найчастіше шукають такі роботодавці спеціалістів з продажів: касирів, продавців торговельних залів, завідуючих відділами. Проте є й керівні посади: директорів магазинів чи їх заступників. Реалізувати себе у компанії з галузі продуктового ритейлу можуть і бухгалтери, і маркетологи тощо.

На окрему увагу заслуговують логістичні підрозділ компаній роздрібної торгівлі. Наразі ми бачимо стрімке зростання сегменту онлайн-доставки, і компанії у терміновому порядку розвивають відповідні напрямки. Шукають, головним чином, спеціалістів з профсфери «Транспорт»: логістів, працівників та менеджерів складів.

Ще один наслідок бурхливого попиту на доставку. За результатами середини квітня роботодавці галузі «Перевезення, логістика, склад, ЗЕД» увійшли у ТОП-5 за кількістю вакансій, хоча ще у лютому не фігурували навіть у ТОП-10. При цьому вони продемонстрували досить вражаючу динаміку у кількості розміщених пропозицій про роботу. Так, у квітні такі компанії розмістили втричі більше вакансій, ніж у середині березня.

Шукають досить широкий спектр спеціалістів: і профільних працівників (водіїв, експедиторів, логістів), і керівників, і бухгалтерів, і HR-менеджерів тощо.

Щоб було, що доставляти та продавати, потрібні й ті, хто буде виробляти. Так, кількість пропозицій про роботу, розміщених компаніями з галузі «Виробництво продуктів харчування», у квітні зросла на 75%. Ця сфера увійшла у ТОП-10 галузей роботодавців з вакансій, і загалом на неї припадає 4% від усієї бази станом на середину квітня.

Хто може розраховувати на працевлаштування у компанії-виробнику продуктів харчування? Насамперед, спеціалісти з продажів: менеджери по роботі з клієнтами, торговельні представники, менеджери з дистрибуції Високим попитом користуються і спеціалісти профсфери «Виробництво»: керівники та технологи.

Для компаній з галузі «Сільське господарство» березень - квітень – один з найактивніших періодів. Цього року на початку весни також відбулось традиційне зростання кількості вакансій, пов’язане, серед іншого, з підготовкою до сезонних робіт. Так, у березні кількість пропозицій про роботу збільшилась майже втричі (в порівнянні з лютим), а у квітні – ще на 60% (в порівнянні з березнем). За підсумками цих двох місяців галузь «Сільське господарство» увійшла у ТОП-10 за кількістю вакансій. Хоча, наприклад, у 2019 там не фігурувала.

Шукають такі компанії далеко не тільки агрономів. У попиті менеджери з продажів та спеціалісти по роботі з клієнтами, економісти та IT-спеціалісти (мережеві адміністратори, програмісти 1С тощо)

Галузь «Телекомунікації, зв'язок» одна з тих, яку можна віднести до критично важливих. Тому компанії, які до не неї належать, не дивлячись на карантин, продовжують працювати. І продовжують наймати співробітників. Наприклад, у середині квітня кількість вакансій, які були розміщені компаніями цієї галузі, зросла вдвічі.

Так, Ірина Сидорчук, представниця Binotel, розповіла, що компанія наразі працює у штатному режимі: «Ми – оператор зв'язку, який підтримує важливі організації, діяльність яких не може зупинитись в період карантину. До 20% співробітників виявили бажання знаходитися дома в даний період і ми їх підтримуємо в їх рішенні і зберігаємо за ними їх робочі місця». При цьому в компанії рекрутинг не призупинений, а функціонує в звичайному режимі. А от сам відбір частково перемістився в он-лайн. «Лише фінальні домовленості потребують особистої зустрічі. Ми перейшли на онлайн-співбесіди за допомогою Skype та Viber. На цих етапах ми додали додаткові компетенції для оцінки кандидатів. Насамперед це пов’язано з тим, що ми не можемо чітко оцінити міміку кандидата, який знаходиться далеко від екрану. Згідно внутрішніх вимог до персоналу, ми оцінюємо психологічний портрет кандидата по таким компетенціям: висота емоційного тону, орієнтацію на результат/процес, рівень клієнтоорієнтованості, рівень емпатії, внутрішня та зовнішня референція, рівень стресостійкості, локус контроль, мотиваційну сітку та сприйняття критики», - розповіла Ірина.

Вакансии дня

Комментарии