Статьи

Оголошено переможців «Рейтингу роботодавців України» 2019/2020

Оголошено переможців «Рейтингу роботодавців України» 2019/2020

Міжнародний кадровий портал grc.ua назвав найбажаніших працедавців України. В ході дослідження «Рейтинг роботодавців України», яке відбувалось протягом вересня 2019 – лютого 2020, респонденти розповідали, якими критеріями керуються при виборі роботи, які галузі вважать найпривабливішими та в яких компаніях бажали б працювати.

Ринок праці зараз опинився у досить двоїстій ситуації. З одного боку є всі підстави очікувати, що він знову стане ринком праці роботодавця. Дефіцит кваліфікованих кадрів, війна за таланти серед працедавців та пов'язані з нею зростання зарплат та активне впровадження нематеріальних програм мотивації – все те, що спостерігалось протягом останніх декількох років може відійти у минуле. Принаймні на певний час. Наразі через коронакризу та карантинні обмеження ми стикнулись зі скороченням кількості вакансій (хай навіть і тимчасовим), збільшенням попиту на нову роботу з боку пошукачів, зростанням конкуренції.

Але з іншого – бізнесу зараз життєво необхідно згуртувати навколо себе високоефективну команду. Кваліфіковані співробітники – опора компаній у теперішніх умовах. Адже саме вони здатні генерувати прибуток бізнесу. При цьому проблеми «докарантинного» ринку праці, такі як міграційні настрої, досить висока мобільність пошукачів у питаннях зміни роботи, непопулярність цілих галузей та профсфер серед певних категорій пошукачів все так само на повістці дня.

«Рейтинг роботодавців України», як певний індикатор ринку праці та цінностей пошукачів, якраз і покликаний дати компаніям орієнтири для пошуку оптимального методу залучення та утримання цінних працівників, збалансування інтересів та можливосте бізнесу та потреб пошукачів.

Лариса Онипко, керівниця «Премії HR-бренд Україна», дуже влучно підмітила, що наразі спеціалісти більш чутливі до дій роботодавців, як власних, так і потенційних: «Кризові явища загострюють сприйняття, змушують оцінювати все більш критично. Те, що вчора лишилося б непоміченим, зараз може стати вирішальним при прийнятті рішення про роботу. І те, як у сьогоднішніх умовах компанія реагує на потреби та проблеми своїх співробітників і суспільства в цілому, як підтримує колектив, як дбає про здоров’я та безпеку працівників та як комунікує визначить, чи сяде ця компанія на «кадрову дієту» у найближчому майбутньому чи ні».

Щоб визначити, які критерії вибору роботи та роботодавців найважливіші та які компанії можуть пишатись своєю роботою з побудови EVP, ми провели анкетування серед 844 та 2631 респондентів (у 1 та 2 хвилях відповідно) та поспілкувались з експертами ринку праці. Так, згідно з опитуванням пошукачів, у ТОП-20 найкращих компаній-роботодавців 2019/2020 рр. увійшли (в алфавітному порядку):

Оголошено переможців «Рейтингу роботодавців України» 2019/2020

У регіональному розрізі найбажанішими роботодавцями стали (в алфавітному порядку):

Варто пам’ятати, що «Рейтинг роботодавців України» - своєрідний лакмус стану ринку праці та цінностей пошукачів. А значить, і орієнтир для компаній у питанні HR-стратегії.

Про організатора дослідження:

grc.ua (в минулому HeadHunter Україна, hh.ua) - один з перших міжнародних кадрових порталів країни, який було утворено ще у 2004 році.

Минулого, 2019 року, напередодні 15-річного ювілею, компанія розпочала трансформацію бренда і ренеймінг. У квітні 2020 року відбулось остаточне перейменування та перехід на домен grc.ua. Новий бренд, зі своєю ідеологією і амбіціями, покликаний зміцнити роль повноцінного ресурсу для пошукачів та роботодавців у найсучаснішому значенні.

Вакансии дня

Комментарии