Статьи

Язик до Києва доведе: 3 поради, як стати більш комунікабельним і працевлаштуватись

Комунікабельність та вміння знаходити спільну мову з іншими людьми по праву вважаються одними із найпотрібніших навичок сьогодення. Та чи можуть вони допомогти знайти роботу, якщо за плечима не так вже й багато професійного стажу або якщо ви взагалі шукаєте першу роботу? І що робити тим, хто не може похизуватись розвинутими комунікаційними навичками? Експерти grc.ua розповіли про це.

КОМУНІКАЦІЯ VS ІНТЕЛЕКТ

Деніел Гоулман, американський письменник, психолог і науковий журналіст, у своїй книзі «Емоційний інтелект на роботі» звернув увагу на те, що, згідно з дослідженнями психологів, у багатьох компаніях комунікативні навички вважаються більш важливою складовою професіоналізму, ніж інтелект або глибокі професійні знання.

У даному контексті комунікабельність – це не просто товариськість. Це, грубо кажучи, дружелюбність з певною метою: спонукати людину діяти в бажаному напрямку, налагодити взаємини таким чином, щоб це було вигідно для обох сторін.

До того ж комунікабельність – це одна зі складових емоційної компетентності. Це вміння усвідомлювати свої емоції та емоції тих, хто вас оточує, аналізувати їх і управляти ними базується на:

  • самосвідомості;
  • самоконтролі;
  • емпатії;
  • навичках відносин.

Якщо перші дві складові емоційної компетентності – це навички володіння собою, то наступні, в тому числі і комунікабельність, належать до здатності людини керувати взаємовідносинами з іншими. На практиці всі ці навички дозволяють не просто управляти емоціями, але й обирати найефективнішу поведінку в конкретній ситуації та бути максимально адаптивним. Погодьтесь, що в наш мінливий час це корисні вміння.

І гарна новина в тому, що комунікабельність – це не тільки і не стільки вроджена, як набута навичка, яку можна розвинути й удосконалювати протягом усього життя. Тобто якщо в дитинстві ви радше проводили час з книгою, ніж з однолітками, то це не означає що у дорослому віці ви не можете стати душею компанії. Та ще й з вигодою для своєї кар’єри.

Язик до Києва доведе: 3 поради, як стати більш комунікабельним і працевлаштуватись

СЛУХАЙ ТАК, ЩОБ ТЕБЕ ПОЧУЛИ

Що ж можна зробити для того, щоб з чистим серцем зазначити «Комунікабельність» у розділ «Ключові навички» вашого резюме?

  • Прочитати тематичну книгу. Наприклад, «Як спілкуватись з мудаками» Марка Гоулстона. Зрозуміло, що автор спеціально обрав таку трохи епатажну назву, щоб привернути увагу до своєї роботи. По факту у книзі ви знайдете 14 способів спілкування з ірраціональними людьми, 8 способів впоратися з божевіллям в особистому житті і, звичайно, рекомендації для роботи над собою.
  • Почніть активно слухати, тобто проявляйте емоційність, емпатію, цікавтеся думкою співрозмовника та уточнюйте деталі в ході його розповіді, застосовуйте прийоми «Відлуння» (дослівне повторення фраз) чи «Парафраз» (повторення ключової думки співрозмовника для того, щоб переконатись, що ви все правильно зрозуміли). Звісно, в усьому потрібна міра. Тому не варто після кожного речення вашого співрозмовника додавати «Я вас розумію».
  • Ніколи не перебивайте та не закінчуйте фразу замість іншої людини. З першою частиною цієї поради все зрозуміло. У другому ж випадку ви можете заперечити, що таким чином намагаєтесь допомогти співрозмовнику висловити думку. Проте він може інтерпретувати це як відсутність терпіння та зацікавленості з вашого боку, а ще – як ваші сумніви у розумових і ораторських здібностях.
Язик до Києва доведе: 3 поради, як стати більш комунікабельним і працевлаштуватись

БЕЗ ДОСВІДУ, АЛЕ КОМУНІКАБЕЛЬНІ

Як ми писали на початку, побутує думка, що деякі роботодавці можуть віддати перевагу тому працівнику, який, можливо, і слабший у своїх професійних знаннях, проте краще володіє комунікативними навичками. Чи означає це, що ті, хто запросто знаходить спільну мову з іншими, може так само запросто знайти роботу, не маючи, наприклад, досвіду? Запевняємо: пропозиції для таких пошукачів дійсно є!

Фахівець відділу телефонних продажів у банк

Окрім комунікабельності, знадобляться вільне володіння українською та російською мовами, привітність і дружелюбність. Сам роботодавець пропонує широкі можливості кар'єрного зростання, гнучкий графік, офіційне працевлаштування та програму адаптації, яка сприятиме більш комфортному та швидкому освоєнню на новому місці роботи.

БІЛЬШЕ СХОЖИХ ВАКАНСІЙ

Офіс-менеджер

Пошукачі, які можуть похвалитись не тільки комунікабельністю, але й організованістю, багатозадачністю, грамотною українською мовою та рівнем англійської не нижче intermediate і вище можуть працевлаштуватись у агентство повного digital-циклу та стати частиною дружної команди професіоналів у сфері інтернет-маркетингу, веб-аналітики, підтримки і SEO-просування сайтів.

Інженер-стажер

Якщо ви не просто добре знаходите спільну мову, але й маєте технічну освіту, то вам будуть раді на посадах інженера Dell EMC чи Cisco. Навіщо комунікабельність інженеру? Щоб проводити консультації для партнерів, здійснювати технічну підтримку у зустрічах з партнером/замовником, аналізувати потреби замовника тощо.

Вакансии дня

Комментарии