Статьи

Три вправи для виявлення таланту в собі

Існує досить відомий вислів: якщо ти вибереш собі роботу до душі, то тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті. І в ньому є сенс: якщо сконцентруватись на тих сферах та професіях, до яких ви маєте хист, професійний розвиток буде органічним, а виконання обов’язків і завдань буде приносити задоволення. Тому ми впевнені: по-справжньому успішний кар’єрний шлях починається з розуміння власних талантів і здібностей. Як же можна їх виявити? – про це у статті експертів grc.ua.

На одному з минулих вебінарів проєкту Talent ON ми говорили про те, що внаслідок вигорання, стресу, відсутності гідної матеріальної мотивації та перспектив ми починаємо замислюватись над зміною роботи або й професії взагалі.

Ольга Мирошниченко, HRBP в DraftKings, кар’єрний консультант і коуч, звернула увагу, що виявлення своїх здібностей за допомогою різних вправ допоможе вам визначитися:

 • чим займатися у майбутньому;
 • яку професію здобути;
 • в якій сфері розвиватися.
Три вправи для виявлення таланту в собі

Що ж таке талант?

Хтось вважає, що це властивий від народження певний хист. Дійсно, таланти зароджуються у дитинстві. Проте набагато важливіше те, що ці здібності розкриваються з набуттям досвіду та навичок. А отже, недостатньо просто народитись із хистом до чогось. Аби скористатись власним талантом на 100%, потрібно наполегливо працювати.

Вашими помічниками у розкритті талантів можуть стати:

 • Власні інтереси

Проаналізуйте, які заняття вас надихають, які вам легко та добре даються;

 • Спогади про дитинство

Дитячі мрії часто пов'язані зі здібностями і задатками. Тому пригадайте, чим ви любили займатись, коли були маленькі: у що грали, які гуртки відвідували. Як правило, діти радіють саме тому, що їм найбільше відповідає;

 • Нові знання

Вивчення матеріальної бази, читання книг, відвідування лекцій, курсів, спілкування з професіоналами із різних сфер – усі ці речі розширюють кругозір та дозволяють скласти більш повну картинку про можливості на ринку праці;

 • Результати та досягнення

Здається, що хисту немає ні до чого? На поміч прийдуть вправи «Історії власного успіху», «Щоденник успіхів, результатів, досягнень».

Три вправи для виявлення таланту в собі

Ще один цікавий нюанс

Досягти справжнього успіху можна радше не за допомогою якогось одного таланту, а за допомогою своєрідного поєднання різних якостей. Тобто ви можете зібрати зі своїх навичок і здібностей своєрідний конструктор, який допоможе зайняти власну унікальну нішу. Така стратегія називається «накопиченням талантів» (talent stacking).

Три вправи для виявлення таланту в собі

Яким чином можна виявити всі ваші таланти? Радимо скористатись такими вправами:

Вправа «Компліменти талантам»:

 • Згадайте, яким похвалам і компліментам інших людей ви не надаєте значення. Наприклад, вам здається, що це невиправдані лестощі й нічого такого ви не вмієте. Або ви самі не вважаєте якість, за яку хвалять, цінною.
 • Запишіть хоча б три таких якості й подумайте, як ви можете їх використовувати для досягнення цілей.

Вправа «Успішні ситуації»:

 • Згадайте мінімум три ситуації успіху. Це може бути перемога в змаганні, на олімпіаді, оволодіння новою навичкою, примирення з другом після сварки.
 • Запишіть ті ваші якості, які, на вашу думку, допомогли досягти цього конкретного результату або мети.

Вправа «Поміч друга»:

Поставте вашим друзями і близьким знайомим такі запитання:

 • Якщо тебе запитають, хто я такий, що ти відповіси?
 • Які сильні сторони ти у мене бачиш?
 • Які свої сильні сторони, тобі здається, я не використовую? Як би я міг(-ла) їх використовувати?
 • Які свої таланти, тобі здається, я міг(-ла) би розвивати і реалізувати, але не роблю цього?
 • В якій ситуації ти б звернувся до мене за допомогою? Чому? Чим я можу допомогти?
 • У чому я унікальний?

І наостанок хочемо додати: хоча виявлення власного таланту – це важливо, проте цього недостатньо для професійної самореалізації. Наприклад, Альберт Ейнштейн говорив: «Я добре знаю, що у мене немає особливого таланту – цікавість, нав'язливість і наполеглива витривалість у поєднанні з самокритикою привели мене до моїх ідей».

Тому визначення здібностей, природного потенціалу, прихованих резервів – це тільки початок Шляху. І ми у grc.ua бажаємо вам успіху у його подоланні.

Вакансии дня

Комментарии