Статьи

Як змінилось ставлення до роботодавців під час карантину

На початку карантину ширився жарт про те, що карантин покаже, в кого насправді сильний бренд роботодавця. Як відомо, в кожному жарті є лише частина жарту. Адже навіть якщо компанії вдалось уникнути звільнень чи скорочень зарплати, лояльність її співробітників у 2020 році перебуває під загрозою. Відсутність традиційних офлайн-комунікацій, загальний стрес, незвичний формат роботи – чи відбилось усе це на ставленні працівників до своїх роботодавців? Експерти grc.ua дослідили це.

НАВІЩО БІЗНЕСУ ЛОЯЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ

Згідно з опитуванням, яке було проведене в рамках дослідження «HR-персона» у 2019 році, підвищення лояльності й довіри до компанії серед співробітників входило у ТОП-3 пріоритетних напрямків HR-стратегій компаній. Тоді 65% респондентів заявило про те, що працюють над тим, щоб покращити ці показники.

Адже практично одностайно представники бізнесу зазначають: залученість і лояльність співробітників – це життєво важливий критерій, безпосередньо пов'язаний з прибутковістю й успішністю компанії. Які переваги отримують роботодавці, котрим вдалось досягти успіху на цій ниві?

  • Вони здатні утримувати цінні кадри, а отже, – стабільно працювати, а не страждати від кадрових змін.
  • Лояльні співробітники більш відповідальні та продуктивні. Дехто навіть вважає, що такі працівники частіше готові вкладати більше зусиль у кризові для компанії періоди: затримуватися на роботі, погоджуватися з тимчасовим урізанням бонусів чи інших програм мотивації тощо.
  • Віддані працівники – найкращі амбасадори бренда роботодавця компанії. Жодна реклама не буде такою ж дієвою, як схвальні відгуки співробітників, поширені через «сарафанне» радіо.
Як змінилось ставлення до роботодавців під час карантину

І хоча вигоди від лояльного ставлення працівників очевидні й самі роботодавці декларують прагнення працювати над покращенням ставлення співробітників, думка останніх далеко не так однозначна.

ДОБРЕ-ПОГАНО-КРАЩЕ

Згідно з опитуваннями, які проводились у рамках підготовки «Барометра ринку праці», найбільш позитивна динаміка у покращенні ставлення до роботодавця мала місце у 2016 році. Тоді 28% «білих комірців» почали більше цінувати свої робочі місця і стали більш лояльними до компанії.

У 2017 році цей показник впав більше, ніж у 2 рази: лише 12% респондентів повідомили про збільшення лояльності до роботодавця. При цьому збільшилась кількість респондентів, які почали ставитись до компанії гірше: з 36% до 43%.

У 2018 році кількість тих, хто став більш лояльним до компанії, ще більше зменшилась – до 10%. Проте стало менше і тих, хто, навпаки, став менш лояльним.

Як змінилось ставлення до роботодавців під час карантину

ЛОЯЛЬНІСТЬ НА КАРАНТИНІ

Як ми писали вище, період коронакризи став серйозним випробуванням для ставлення співробітників до своїх роботодавців. Іноді бізнес був змушений вдаватись до таких кроків, як зміна мотивації співробітників, перерозподіл обов’язків тощо. Та й перехід на дистанційну форму роботи міг супроводжуватись стресом і плутаниною.

Опитування, проведене в червні 2020 року серед користувачів порталу grc.ua, показало: не всі компанії впорались із цим випробуванням.

Як змінилось ставлення до роботодавців під час карантину

Так, 29% респондентів заявили про погіршення ставлення до роботодавців. Не змінився рівень лояльності у 19% опитаних. А от 16% компаній можуть пишатись тією роботою, яку вони провели під час карантину з підвищення лояльності й довіри до компанії серед співробітників, – саме стільки опитаних заявило про покращення свого ставлення. Окрім того, 9% респондентів зазначили, що їх звільнили у цей час, а 6% звільнились за власним бажанням. Ще 16% респондентів перебували у пошуках роботи ще з «докарантинних» часів.

У варіанті «Інше» (5%) опитані зазначали про відчуття непотрібності та про те, що «роботодавець посилив тиск і більш агресивно ставиться до працівників для досягнення своїх фінансових результатів».

Як змінилось ставлення до роботодавців під час карантину

Логічно припустити, що погіршення ставлення до компанії-роботодавця пов’язано, передусім, зі зміною умов роботи та вимог до працівників.

Справді, майже третина опитаних (31%) сказали про те, що до них почали висувати більше вимог. Ще у 40% випадків умови роботи у цьому аспекті не змінились. А шість респондентів зі ста, навпаки, помітили, що вимог з боку роботодавця стало менше. У варіанті «Інше» (7%) найчастіше фігурують згадки про те, що вимог, можливо, більше і не стало, а от зарплата знизилась.

Вакансии дня

Комментарии