Статьи

Корисні приклади супровідного листа на всі випадки життя

Супровідний лист – це чудовий спосіб у стислій формі резюмувати свої навички, досвід та цілі й аргументувати спеціалісту з підбору персоналу, чому найняти потрібно саме вас. «Але ж це все зрозуміло з резюме!» – можете заперечити ви. Так, але супровідний лист – це ніби ваші коментарі до резюме, які доповнюють опис досвіду й пояснюють мотивацію. І хоча супровідний лист часто не є обов’язковим інструментом при пошуку роботи, він може зіграти вам на руку. Про те, коли та як його писати, розповіли експерти grc.ua.

В ЯКИХ ВИПАДКАХ ПОТРІБНО ПИСАТИ СУПРОВІДНИЙ ЛИСТ

Корисні приклади супровідного листа на всі випадки життя

Якщо ви – пошукач-початківець

Відсутність професійного досвіду іноді можна компенсувати високим рівнем мотивації та «м’якими навичками» (soft skills). Але ж з одного лише резюме рекрутер може не здогадатись, що вони у вас є. Тут вам у пригоді й стане супровідний лист. Ви можете написати, наприклад, так:

«Вакансія фахівця з організації заходів у вашій компанії на сайті grc.ua привабила мене з першого прочитання, тому що це робота, яка максимально відповідає моїм бажанням і вмінням. В університеті я постійно займався профспілковою діяльністю, організовував усі масові заходи, брав участь у театральних постановках і тематичних вечорах. Тема дипломної: «Використання цифрових інструментів в організації та проведенні культурно-масових заходів». До того ж я впевнений, що сфера засобів масової інформації – найбільш плідний ґрунт для використання і розкриття моїх здібностей і умінь повною мірою. Сподіваюся, що зможу стати корисним членом вашої команди».

Якщо ви не маєте досвіду в конкретній сфері, тобто хочете перейти в іншу професію

Як і у попередньому випадку, супровідний лист – хороший інструмент, щоб компенсувати брак досвіду. При цьому ви не тільки можете розказати про свою мотивацію, а й пояснити, як можна використати досвід з іншої сфери з користю для потенційного роботодавця. Цей супровідний лист може виглядати таким чином:

«Вітаю вас! Хочу запропонувати свою кандидатуру на посаду спеціаліста з підбору персоналу. Протягом останніх п’яти років 50% моєї діяльності пов’язані з відбором постачальників та підрядників відповідно до вимог проєктів та погодження умов співпраці. Завдяки цьому я можу пишатись своїми комунікативними навичками, які дозволяють мені знаходити потрібних людей та компанії з рідкими спеціалізаціями. Хоча мій попередній досвід пов'язаний із туристичною сферою, наразі я постійно слухаю вебінари проєкту «Рекруторія», щоб отримати знання саме в HR-сфері. До того ж я творчо підходжу до роботи. І впевнена, що моя база підрядників та партнерів у туристичній галузі стануть у пригоді при проведенні ваших корпоративних заходів. Заздалегідь дякую за проявлений інтерес до мого резюме».

Корисні приклади супровідного листа на всі випадки життя

Якщо ви подаєтесь на вакансію мрії

Вам пощастило натрапити на пропозицію про роботу вашої мрії? Отже, у вас точно є потрібна мотивація, і відповідь на запитання: «Чому ви хочете працювати в нашій компанії?» не викличе жодних проблем. От саме цим речам і варто присвятити супровідний лист. Ось як він може виглядати, якщо ви претендуєте на посаду Junior Game Tester:

«Вітаю! Прошу розглянути мою кандидатуру на позицію Junior Game Tester. Я володію всіма необхідними навичками для роботи. До того ж швидко навчаюсь і зможу швидко влитися в роботу. Я – великий фанат ігор вашої компанії і сучасних технологій. Пройшов усі серії Assassin's Creed, а зараз із нетерпінням чекаю виходу FC New Dawn. Дякую!»

Ось ще цікавий приклад супровідного листа у компанію мрії:

«Доброго дня! Все свідоме життя в пошуку посади мрії я моніторю вакансії на сайті grc.ua в надії, що у вашій компанії відкриється відповідна для мене вакансія. І ось, нарешті, мені пощастило! Мрію займатися улюбленою діяльністю і розвиватися в сфері торгівлі разом з вами. Мої рідні будуть дуже пишатися, якщо мені пощастить влаштуватися на роботу в «Компанію»!»

Корисні приклади супровідного листа на всі випадки життя

Якщо це прямо вимагається у вакансії

Іноді пошукачі, відгукуючись на вакансії, схожі на головного героя мультика «Вовка в тридев'ятому царстві». В описі вакансії значиться, що супровідний лист обов’язковий? Відправлю просто резюме, мовляв, і так зійде. Не треба так. Супровідний лист має займати всього лише 4-5 абзаців. Тому ми впевнені, що написати його може кожен. Щоб спростити вам завдання, даємо універсальний шаблон, за яким можна скласти супровідний лист:

Вітаю вас!

Прошу Вас розглянути моє резюме на вакансію «Х».

  • Вступ (поясніть, чому ви хочете працювати в цій компанії або чим вас зацікавила ця вакансія).
  • Основна частина (ваш досвід роботи та професійні навички, які збалансовані з вимогами вакансії).
  • Закінчення (дайте відповідь на запитання: «Чому саме вас мають розглянути на цю вакансію?»).
  • Підпис та ваші контакти.
Вакансии дня

Комментарии