Статьи

Позбутися втоми від Zoom: 6 ефективних способів

Зітхаєте кожного разу коли вам потрібно доєднатися до відеозустрічі так, наче робите соте підключення в Zoom за день? Не переймайтеся, ви не одні. Хоча більшість з нас вже призвичаїлися до реалій і звикли до відеодзвінків та конференцій онлайн, новий ефект втоми від Zoom нікуди не зник. Експерти grc.ua пропонують розглянути дієві методи для пом’якшення наслідків надмірного використання сервісу Zoom.

Позбутися втоми від Zoom: 6 ефективних способів

Без камери

В залежності від задач та цілей, далеко не завжди варто організовувати саме відеозустріч. Звичайно, для ефективного спілкування та високої залученості, візуальний ефект дуже важливий. Але у ситуації, коли треба лише поінформувати, ознайомити чи провести тренування, не варто примушувати учасників тримати їх власні камери постійно увімкненими. Дозвольте їм слухати чи дивитися пасивно. Адже увімкнена камера не гарантує концентрації уваги і сприйняття. Людина завжди знайде способи зайнятися чимось іншим, якщо дуже того захоче.

Періодично приховуйте власне відео від самого себе

Коли ми говоримо наживо, то бачимо лише обличчя співбесідника, а не власне. Під час відеодзвінка ми бачимо ще й власне обличчя, що не природно. Це означає, що ми з великою ймовірністю будемо відволікатися: дивитися на власний вираз обличчя, зовнішній вигляд, поправлятимемо зачіску. Тобто зосередитися лише на розмові буде важче. На щастя, в Zoom є функція, що дозволяє приховати себе від себе і дозволяє лише учасникам бачити спікера.

Позбутися втоми від Zoom: 6 ефективних способів

Сфокусуйтеся

Якщо дивитися на екран повний обличь, це може сильно відволікати. Так само легко відволіктися на чужий екран, є спокуса подивитися на задній фон, чи зовнішній вигляд учасників. Щоб цього запобігти, перемикайте з екрана галереї на відео спікера і приховуйте учасників. Таким чином, ви зможете краще зосередитися, не буде спокуси спостерігати за тим, що роблять інші учасники дзвінка.

Дотримуйтесь плану

Інколи наради в Zoom можуть проходити значно довше, ніж того потребують. І це може підсилити відчуття втоми. Аби зустрічі проходили вчасно і тривали не довше запланованого, створюйте графік і розсилайте його учасникам трансляції. Таким чином кожен буде знати, що від нього чекають і як довго триватимуть перемовини.

Позбутися втоми від Zoom: 6 ефективних способів

Графік перерв

Навіть при щільному графіку, залишайте достатньо часу для перерви. Так ви встигнете завершити одну зустріч, відпочити і підготуватися до наступної.

Телефон в поміч

Не всі зустрічі вимагають обов’язкової присутності – інколи достатньо лиш телефонного дзвінка. А через те, що телефонні дзвінки можна здійснювати з будь-якого місяця, це забезпечить більшу гнучкість. Вам не потрібно буде перевдягатися чи наносити мейкап, аби виглядати по-діловому.

Сподіваємося ці прості поради експертів Міжнародного кадрового порталу grc.ua допоможуть вам запобігти втоми від надмірного використання систем онлайн зв’язку.

Вакансии дня

Комментарии