Статьи

Динаміка вакансій у першому кварталі 2021 року по всіх профсферах

Незважаючи на традиційне для України затишшя після новорічних свят, локдаун у січні і локдаун у середині березня, вакансії в Україні практично по всіх категоріях показують позитивну динаміку. У деяких професійних сферах зростання кількості вакансій, порівняно з минулорічними показниками, склало 70-80%.

Аналітики grc.ua спеціально для tsn.ua підготували огляд ринку праці в першому кварталі 2021 року.

Кого шукають

У першому кварталі 2021 року роботодавці найчастіше відкривали вакансії для таких категорій працівників: менеджери відділу продажів (18,5% від загального числа всіх вакансій), IT- та телеком-фахівці (позитивна динаміка категорії, порівняно з першим кварталом 2020 року, склала 71%), експерти банківської справи (+79% за кількістю вакансій і +11% за кількістю резюме, порівняно з першим кварталом 2020 року). П’ятірку лідерів за кількістю вакансій закривають маркетинг (5,5% від усього ринку праці) та медицина (роботодавці потребують працівників усіх рівнів: від санітарів до лікарів вузької спеціалізації і менеджерів-управлінців медичними установами. Зростання кількості вакансій у категорії «Медицина» +63%, при цьому кількість охочих працювати в цій сфері стала менше на 8%, порівняно з аналогічним періодом 2020 року).

Також, роботодавці потребували спеціалістів у категорії “Транспорт” (5% усіх вакансій на сайті grc.ua), адміністративний персонал (ріст вакансій по відношенню до минулого року склав +15%) та спеціалістів з бухгалтерії (5% вакансій).

Динаміка вакансій у першому кварталі 2021 року по всіх профсферах

Найменше число вакансій було в категоріях: «Інсталяція» (0,5%), «Спорт, фітнес» (0,5%), «Страхування» (0,3%) і «Видобуток сировини» (0,3%).

Максимальне падіння, порівняно з першим кварталом 2020 року, показали категорії: «Інсталяція» (падіння склало –28% відкритих вакансій), «Виробництво» (–17%), «Закупівлі» (–5%), «Авто» (–5%), «Видобуток сировини» (–4%). Також несподівано просіла категорія «Юриспруденція» (–3%, порівняно з першим кварталом 2020 року).

Решта всіх категорій зберегли позитивну динаміку зростання. Навіть категорії, пов’язані з туризмом, громадським харчуванням і фітнесом, незважаючи на карантинні обмеження, змогли показати зростання кількості вакансій. Так, наприклад, динаміка вакансій у категорії «Туризм, ресторани» склала +37%. Зростання кількості оголошень про набір співробітників у сфері «Спорт і фітнес» – +10%.

Найбільше нових вакансій відкрили в категорії «Транспорт»: зростання числа вакансій у цій сфері склало +83%, порівняно з першим кварталом 2020 року.

Хто шукає

За підсумками першого кварталу 2021 року, найбільше резюме від менеджерів відділу продажів (13,4% від усіх резюме на сайті grc.ua), IT- та телеком-фахівців (9%) і в категорії «Початок кар’єри» (12,5%).

Динаміка вакансій у першому кварталі 2021 року по всіх профсферах

Найменше резюме від державних чиновників (0,6%), страхових агентів (0,1%), експертів з інсталяцій (усього 0,2% резюме від інженерів, монтажників, технічних працівників категорії) і співробітників сфери консалтингу (0,6%).

При цьому якщо порівняти показники цього року з аналогічним періодом у 2020 році, позитивну динаміку за кількістю резюме від пошукачів показали тільки дві категорії – «Адміністративний персонал» (+24%) і «Банки» (+11%), всі інші категорії просіли. Причина очевидна – епідемія, локдауни і складна політична й економічна ситуація в країні та світі мотивують працівників більше цінувати їхнє нинішнє місце роботи і не гнатися за журавлем у небі. Максимальне падіння числа резюме показали категорії: «Домашній персонал» (–37%), «Спорт і фітнес» (–30%), «Авто» (–24%), «Транспорт» (–23%) та «Інсталяція» (–22%).

Вакансии дня

Комментарии