Статьи

Огляд ринку праці адміністративного персоналу в Україні

Напевно, немає жодної людини, яка хоча б раз у житті не зустрічалась з адміністративним персоналом (секретарі в державних установах, ресепшіоністи, особисті помічники керівників і ще кілька десятків співробітників, що виконують широкий спектр обов’язків). Усі вони відзначають своє професійне свято в середу останнього повного тижня квітня.

Цього року Міжнародний день професійних адміністративних працівників (Міжнародний день секретаря) припадає на 21 квітня. Спеціально під цю дату аналітики grc.ua підготували огляд ринку праці адміністративного персоналу в Україні.

Огляд ринку праці адміністративного персоналу в Україні

Вакансій у сфері «Адміністративний персонал» – 8% від загального числа актуальних вакансій на кадровому порталі. Резюме – 7% від загального числа кандидатів, які шукають роботу. Згідно з даними аналітиків, вакансії перекривають потребу в роботі на 27%, у середньому на одну позицію претендує 4 пошукачі.

Адміністративний персонал потрібен по всій Україні. Але найчастіше пропонують і шукають роботу в Києві: 20% вакансій і 25% резюме.

Більша частина (46%) пропозицій про роботу втричі менше середньої зарплати по Україні (згідно з даними grc.ua на початку квітня середня заробітна плата становила 17 468 грн). Оклад, який можна порівняти з середньою зарплатою, пропонують тільки 14% вакансій у категорії. Більш високу компенсацію роботодавці пропонують одиницям: 7% пошукачів можуть розраховувати на суму від 23 300 грн і тільки 3% – на зарплату від 29 100 грн.

Середня заробітна плата в категорії становить 11 090 грн. Шанси працевлаштуватись вище у молодих, активних, без досвіду роботи (61% вакансій) або з мінімальним досвідом від року до трьох років (33%) роботи. Перспективи у більш досвідчених адміністративних працівників (у професії від трьох до шести років) не дуже райдужні – всього 5% вакансій у сфері відкриті для цієї категорії пошукачів.

Огляд ринку праці адміністративного персоналу в Україні

Більшість претендентів у категорії – жінки віком від 18 до 40 років (69% усіх кандидатів).

Зарплатні побажання пошукачів майже збігаються з пропозиціями на ринку праці. Так, більшість кандидатів (48%) готові прийняти пропозицію про роботу, якщо заробітна плата становитиме від 6 600 до 13 300 грн. Ще 31% згодні на компенсацію в діапазоні від 13 300 до 20 000 грн/місяць. При цьому є явний перекіс з вимогами роботодавців щодо досвіду роботи. Так, левова частка (55%) пошукачів на позицію має досвід роботи від шести років. Претендентів без досвіду роботи всього 10%, ще 15% мають мінімальний досвід роботи (до трьох років).

Огляд ринку праці адміністративного персоналу в Україні

І пошукачі, і кандидати хотіли б працювати повний день (58% вакансій і 56% резюме). Віддаленому або гнучкому графіку для адміністративного персоналу віддали перевагу лише 30% роботодавців і 32% кандидатів. Найчастіше від адміністративного персоналу потрібні такі навички: досвід роботи з ПК (18%), грамотна мова (12%), навичка ділового листування (11%), організаторські здібності (11%) й бути командним гравцем (13%).

Вакансии дня

Комментарии