Статьи

Як поводити себе на корпоративі

Прийміть наші вітання! Уже зовсім скоро ми відкладемо в бік звіти, таблиці та розрахунки, аби звільнити руки для новорічного келиха шампанського.

Багато компаній намагаються віддячити своїх працівників за продуктивний рік корпоративним спільним святкуванням. Якщо ваш роботодавець належить до цієї категорії, у нас є ще один привід вас привітати!

Але не забувайте, що корпоратив – це не свято у колі сім’ї, де можна розслабитися і просто бути собою. Все ж це захід, який стосується професійної сфери, а отже, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій. Їх ми і розглянемо.

Підготовка

Розпочнімо з зовнішнього вигляду. Звісно, дрес-код – справа індивідуальна і залежить від характеру святкування. Якщо ваш працедавець вирішив провести святкування у пляжному стилі, можна сміливо одягати шорти, але у загальних випадках є певні правила.

Універсальна рекомендація: вдягайте те, у чому ви не ходите на роботу. Прийшовши у своїй звичній «уніформі», ви і самі не відчуєте повною мірою святкового настрою, і, якщо і вразите колег, то лише з негативного боку.

Чоловікам варто надати перевагу штанам. Це можуть бути як джинси, так і класичні брюки. Щодо «верху» особливих рекомендацій немає: на корпоративи ходять і у футболках, і у піджаках. Але пам’ятайте: кросівки під піджак та брюки пасують, а ось туфлі в комбінації зі спортивним стилем – це моветон.

Жінкам радять не надавати перевагу надто відвертим образам. Короткі спідниці та вирізи краще залишити для непрофесійної сфери.

Перед корпоративом налаштуйте себе на хвилю спілкування та налагодження зв’язків. Корпоратив – це не лише про «поїсти» та «випити». Спілкуйтеся, жартуйте, заводьте нових друзів серед колег. Міцні зв’язки, які формуються під час корпоративів, дуже допомагають.

Як поводити себе на корпоративі

Приходьте вчасно

Особливо це стосується новачків. Пунктуальність – риса, яку дуже цінує будь-яке керівництво. Виїжджайте з дому з запасом часу, враховуйте можливі проблеми в дорозі. Так, від заторів ніхто не застрахований, але ваші історії про щільний трафік все одно будуть звучати непереконливо та несерйозно.

На корпоративах зазвичай проводяться активності (конкурси, перегляд відеоматеріалів, роздача подарунків від таємного Санти і таке інше), слово беруть представники керівництва. Запізнившись, ви ризикуєте не лише пропустити щось цікаве, а й прийти у непідходящий час: наприклад, прямо посеред вручення подарунків, тобто ваше запізнення не залишиться без уваги.

Обережно з алкоголем

Здавалось би, банальне правило, але про нього багато хто забуває. Навіть якщо на корпоративі є міцний алкоголь, рекомендується надавати перевагу вину, шампанському та іншим напоям «полегше». Так ви і виглядатимете більш цивілізовано, і значно менше ризикуватимете перебрати.

Якщо ви не знаєте, скільки алкоголю ви можете подужати без негативних наслідків, пам’ятайте про універсальну міру – два бокали вина. Для покращення настрою цього вистачить.

Винятком є випадки, коли у компанії склалася традиція шумно та «по повній програмі» відзначати корпоративи. Якщо ви впевнені у власній стійкості, у цій ситуації можна не вдавати з себе аристократа та ставати білою вороною. Проте дотримуйтесь наступних правил:

  • не соромтеся поїхати додому, якщо відчуваєте, що перебрали. У багатьох людей є страх осуду в такій ситуації, страх заробити собі репутацію зануди. Женіть від себе такі думки. Хай краще зануда, ніж звільнений розбишака;
  • якщо ваш колега-товариш перебрав, скажіть йому про це, попросіть поїхати додому. Багато хто, перебуваючи «на межі» та насилу вимовляючи слова, думає, що він у повному порядку. Добре буде також, якщо друг буде час від часу звертати увагу і на ваш стан;
  • ніяких конфліктів. Навіть якщо вас провокують, краще змовчати. Перед корпоративом готуйте себе до того, що деякі люди після добрячої порції алкоголю буквально шукають конфлікт.

Якщо хтось із колег перепив, ні в якому разі не насміхайтеся над ним, не знімайте на відео. На одну людину, яка схвалить таку вашу поведінку, припаде безліч колег, які це осудять, не кажучи вже про саму жертву етанолу. Не скаржтеся

По-перше, це стосується самого корпоративу. Навіть якщо вам зовсім не сподобалася їжа, місце проведення або програма, промовчіть. Не псуйте настрій іншим. До того ж особливо «відповідальні» колеги можуть потім розказати керівництву, що ви не оцінили захід, над організацією якого це керівництво і працювало.

По-друге, не потрібно виносити на осуд офісні проблеми. Хтось неправильно склав звіт, хтось занадто пізно здав вам роботу, хтось просто розігріває у мікрохвильовці рибу посеред робочого дня – все це залиште при собі. У багатьох людей після алкоголю розв’язується язик, і вони починають говорити багато зайвого. Контролюйте себе.

Не перенавантажуйте керівництво своєю компанією

Деякі працівники люблять зловживати рекомендацією стосовно налагодження зв’язків та спілкування. Вони буквально насідають на керівників, думаючи, що, «набігаючи їм на очі» вони отримують бали у свою професійну карму.

Знайте міру. Так, доречним буде кілька хвилин поговорити з керівником. Якщо корпоратив вам сподобався, подякуйте за організацію, відзначте найбільш позитивні моменти, перекиньтеся кількома жартами. Цього буде достатньо.

Покидайте захід правильно

Просто забрати власні речі, помахати рукою та сісти в таксі – це неправильний підхід. Взагалі, є неписане правило: працівники можуть розходитися лише після того, як керівник покинув корпоратив або сказав, що свято підходить до свого завершення. Якщо вам потрібно поїхати раніше, рекомендується сказати про це шефу, додатково подякувавши за організацію корпоративу.

На завершення скажемо, що дуже не рекомендується ігнорувати корпоративи. Так ви рано чи пізно випадете з колективу, не будете розуміти локальні жарти. До того ж керівництво почепить на вас ярлик «не компанійська людина», понизить вас у рейтингу комунікабельних та активних працівників.

Навіть якщо ви не любите шумні заходи, прийдіть на годинку, поспілкуйтеся з колегами. Можливо, вам сподобається!

Вакансии дня

Комментарии